Trenli Büyük Doğu Turu (Bitlis Van Doğubeyazıt Kars Erzurum) 5 Gece 6 Gün

Bölge Otelleri

Standart Oda

İki Kişilik Oda Kişi Başı 5,647.00 ₺

Hareket Tarihi

Tur Bilgileri

2 Yet, 0 Çoc, 0 Beb

Trenli Büyük Doğu Turu (Bitlis Van Doğubeyazıt Kars Erzurum) 5 Gece 6 Gün

 • Yetişkin
 • Çocuk
 • Bebek
 • Ankara,İstanbul Kalkışlı
 • 5 Gece / 6 Gün
 • Gidiş-Dönüş: Otobüs,Tren
 • 12 Taksit Seçeneği


Ara Toplam :
0.00 ₺
İndirim Tutarı :
0.00 ₺

Genel Toplam

0.00 ₺

TUR HAKKINDA


Acenta : Gezi Ekspresi

Tur Kodu : DW99917

Tursab : 7799

Trenli Büyük Doğu Turu (Bitlis Van Doğubeyazıt Kars Erzurum) 5 Gece 6 Gün

1. Gün - İstanbul-Ankara-Bitlis

Saat 06.00 Kadıköy söğütlüçeşme durağında siz değerli misafirlerimiz birlikte toplanıp hızlı tren'e biniyoruz. Saat 10.20'de inip Ankara Gar’da Van Gölü Ekspresi’nin 11.20 seferi ile seyahatimize başlıyoruz.. 25 Saat süren keyifli bir yolculukla Tatvan’a doğru hareket ediyoruz.

Otel : Tren Yolculuğu

2. Gün - BİTLİS, TATVAN, AHLAT SELÇUKLU MEZARLIĞI, AHLAT HARABE ŞEHİR, TARİHİ PAŞAHAN EĞLENCESİ, BİTLİS


Saat 13.00’de Tatvan’da bizi bekleyen aracımıza binerek önce öğle yemeğine geçip yemek yedikten sonra Ahlat’a geliyoruz. Erken döneme ait en büyük Türk – İslam mezarlığı olan Ahlat Selçuklu Mezarlarını ziyaret ediyoruz. Burada her biri anıt niteliğinde olan ve bazılarının boyunun üç buçuk metreye kadar ulaştığı mezar taşlarının arasında adeta bir açık hava müzesi geziyormuş hissiyatına kapılabilirsiniz. Ahlatta geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında Tatvan’da otelimize konaklamamızı yapıyoruz.

KAHVALTI :TREN (EKSTRA )

ÖĞLE YEMEĞİ; TATVAN ( EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ; TATVAN OTEL  (TUR DAHİLİNDE)

 

Otel : TATVAN  YEŞİLIRMAK MERİT OTEL 4* ,TATVAN OTEL vb.

3. Gün - AKDAMAR ADASI, AKDAMAR KİLİSESİ, VAN KALESİ (PANORAMİK), KEDİ EVİ, BÜYÜK URARTU MÜZESİ, GÜMÜŞ ATOLYESİ, VAN ŞEHİR MERKEZİ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Van'a doğru hareket. 12.00’de Akdamar adasına transfer için bizi bekleyen teknemize binip AKDAMAR ADASI VE AKDAMAR KİLİSESİNİ geziyoruz. Daha sonra saat: 14.00’te öğle yemeğini yedikten sonra İlk olarak eski yerleşim yeri olan Tuşpa Kalesi’ne geliyoruz. Urartu krallığının başkentinin kurulduğu kalenin eteklerinde rehberimizden bu uygarlıkla ilgili bilgileri alırken gün batımı saatlerinde dileyen misafirlerimiz kalenin üzerinde Van Gölünün muhteşem manzarasını fotoğraflayabilir, dileyen misafirlerimiz kalenin eteklerinde vereceğimiz serbest zamanımızda çaylarını yudumlayabilirler. Ardından yaklaşık 3000 yıl öncesinde bu coğrafyanın hakimi olmuş Urartu Uygarlığından kalan eserlerin, Hakkari ve tüm Doğu Anadolu bölgesinden gelen, bir çok dönem eserinin sergilendiği, son dönem müzecilik sisteminin en güzel örneği olan Van Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze içinde gezerken tarihin farklı dönemlerine şahit olmak ve sergilenen eserlerin büyüsü sizleri çok etkileyecektir. Müze ziyaretimizin ardından, Verecek olduğumuz kısa molamızın ardından Van kedi evini ziyaret edip otelimize yerleşiyoruz.

KAHVALTI; OTEL AÇIK BÜFE

ÖĞLE YEMEĞİ; EKSTRA

AKŞAM YEMEĞİ; OTEL

Otel : VAN ROYAL MİLANO 4* vb.

4. Gün - MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBEYAZIT-KAÇAKÇILAR ÇARŞI- İSHAK PAŞA SARAYI

Sabah açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıp Doğubeyazıt’a doğru hareket ediyoruz. Sırasıyla MURADİYE ŞELALESİ, ŞEYTAN KÖPRÜSÜ ve AĞRI DAĞI SEYRİ yaptıktan sonra tarihi İSHAK PAŞA SARAYI’na varıyoruz. Burayıda gezdikten sonra Doğubeyazıt’ta öğle yemeği ve Doğubeyazıt kaçakçılar çarşısı(serbest zaman) daha sonra Kars şehir merkezine hareket… Otelimizde akşam yemeği ve konaklama.. 

KAHVALTI; OTEL  AÇIK BÜFE

ÖĞLE YEMEĞİ;  EKSTRA

AKŞAM YEMEĞİ; OTEL (DAHİL)

Otel : KARS GRAND ANİ OTEL 4* vb.

5. Gün - KARS ŞEHİR-ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-KARS KALESİ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ani’ye hareket ediyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımlar ardından, Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğumuz başlıyor. Göl kenarındaki zamanımızı dileyen misafirlerimiz Kar kızaklarıyla kızak turu yapabilir.(Kızak Turu gölün buz tuttuğu dönemlerde yapılabilir) (Ekstra) Sonrasında göl buzları kırılarak yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimizi yiyor ve Kars merkeze geliyoruz. . Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fetiye Camii’ni geziyoruz. Sonrasında Kars sokakların da serbest zaman veriyoruz. Ardından Kars’ın meşhur peynirlerini ve balını satın alabileceğiniz yöresel ürünler mağazasına gidiyoruz. Akşam yemeğine kadar karlarla kaplı Rus mimarinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz.. Daha sonra Akşam yemeği ve konaklama.  

Dileyen misafirlerimizle Kafkas gecesi izlemeye gidiyoruz… (ekstra)

KAHVALTI; OTEL (DAHİL)

ÖĞLE YEMEĞİ: KARS (EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ; OTEL (DAHİL)

Otel : KARS GRAND ANİ OTEL vb.

6. Gün - SARIKAMIŞ-ERZURUM ŞEHRİ- ERZURUM EVLERİ-YAKUTYE

Otelde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Kars Kalesi (panoramik) ve Kümbet Camisi (12 havariler kilisesi), ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fetiye Camii’ni geziyoruz. Ardından Sarıkamış şehitlerini ziyaret edip Daha sonra Erzurum'a hareket.. Erzurum’da ilk durağımız meşhur Cağ Kebapçısı olacak. Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evlerinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’na hareket ediyor ve

✈️Erzurum-Ankara 19:30 (ANADOLU JET)

✈️Erzurum-İstanbul (saw) 20.25

uçağı ile dönüş..

 

Otel : İstanbul'a Dönüş
Buluşma Yerleri

 • 06.00 Kadıköy Söğütlüçeşme Durağı
Ücretli ve Ücretsiz Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler


 • Gidiş tren bileti (yataklı)
 • İstanbul- Ankara ulaşım (YHT)
 • Dönüş Uçak Bileti
 • 4 gece lüks otel konaklaması
 • 4 sabah kahvaltısı
 • 4 akşam yemeği
 • Araç ile ulaşımlar
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi ikramlar
 • Kokartlı rehber
 • Acente Refakatı


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


 • Tren içi yiyecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Akdamar tekne aktarma ücreti
 • Kafkas Gecesi (200TL)
Anında İade Garantisi

Hızlı ve güvenli para iadesi

12 Taksit İmkanı

Tatilinizi 12 taksit ile satın alma imkanı sunuyoruz

Güvenli Alışveriş

256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş

Tatiliniz Güvende

Güvenli Alışveriş


Sistemdeki tüm Kurlu tutarlar Anlık olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'ndan çekilmektedir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Rezervasyon Hattı