Kapadokya Turu 2 Gece Otel Konaklamalı | Ramazan Bayramına Özel

Vera Otel Taşsaray

Standart Oda

İki Kişilik Oda Kişi Başı 1,999.00 ₺

Hareket Tarihi

Tur Bilgileri

2 Yet, 0 Çoc, 0 Beb

Kapadokya Turu 2 Gece Otel Konaklamalı | Ramazan Bayramına Özel

 • Yetişkin
 • Çocuk
 • Bebek
 • Ankara,İstanbul,Sakarya Kalkışlı
 • 3 Gece / 4 Gün
 • Gidiş-Dönüş: Otobüs
 • 12 Taksit Seçeneği


Ara Toplam :
0.00 ₺
İndirim Tutarı :
0.00 ₺

Genel Toplam

0.00 ₺

TUR HAKKINDA


Kapadokya Turu - Hacı Bektaş-ı Veli 

2 Gece Taşsaray Hotel Konaklamalı 

Ramazan Bayramına Özel 

 

 

 • Göreme Açık Hava Müzesi, Çanak Çömlek Atölyesi
 • Dervent Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Sinassos
 • Balon Turu veya Balon Kalkış İzleme Turu
 • Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Türk Gecesi
 • Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, At Safari Turu
 • Asmalı Konak, Onyx Atölyesi, Atv Safari

 

 • 100 TL Balon Seyir Turu
 • 350 TL ATV Turu
 • 450 TL Türk Gecesi
 • 300 TL ATV Turu (1 Saat Peri Bacaları Gezisi)
 • 230 EUR Balon Turu (Balon 1 saatlik uçuş)
 • 100 TL Balon İzleme Turu (Balonların hareket noktası ve seyir terası)
 • 450 TL Türk Gecesi (Kapadokya Eğlencesi)
Acenta : İtc Tur

Tur Kodu : DW30673

Tursab : 13107

Kapadokya Turu 2 Gece Otel Konaklamalı | Ramazan Bayramına Özel

1. Gün - İstanbul

20 Nisan Perşembe  Araç Kalkış Noktaları ; 

 𝐁𝐔𝐋𝐔Ş𝐌𝐀 𝐍𝐎𝐊𝐓𝐀𝐋𝐀𝐑𝐈𝐌𝐈𝐙:

 Beylikdüzü Migros Önü 20:00

 Avcılar Metrobüs Durağı Yanı 20:15

 Sefaköy 20:20 Metrobüs Durağı Yanı

 İncirli Metrobüs durağı 20:30

 Mecidiyeköy Mado önü 20:45

 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 21:00

 Bostancı Köprüsü 21:15

 Kartal ve Pendik Köprü 21:30

 GebzeCenter Avm Önü 21:50

 İzmit Halk Evi 22:30

 Sakarya Alpet Benzinlik Terminal Sapağı 23:30

 Düzce Türsan Tesisleri 00:30

 Ankara Avm Karşısı 03:30

 

Otel : Gece Yolculuğu

2. Gün - Kapadokya, Ihlara Vadisi, Melendiz Irmağı, Derinkuyu Yer Altı Şehri

21 Nisan Cuma

Yukarıda belirtilen saatlerde siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından İTCTUR'un otobüsleri ile Kapadokya Ihlara Vadisi ve Ürgüp Göreme Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca vereceğimiz molalarımızın ardından sabah erken saatlerde kahvaltı molası veriyor ve Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Melendiz Irmağı’nın oluşturduğu ve 14 km uzunluğa sahip olan Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız kısa yürüyüş esnasında, vadideki toplam 105 ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi olan Ağaçaltı Kilisesi’ni ve Hz. İsa'nın Bağdaş Kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Ihlara Vadisi’nin ardından İkinci durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği büyüklükte ve aynı zamanda bir mühendislik harikası olan Yeraltı Şehri (Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri Gezilebilir) olacak. Yeraltı Şehri gezimizin ardından, çanak-çömleği ile meşhur Avanos’ta bulunan kayaya oyulmuş özel tasarım restoranımızda ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Kızılırmak’ın eski yatağından alınan kırmızı toprak ile yapılan Çanak-Çömlekler hakkında bilgi alıp, yapımını izledikten sonra, Avanos’tan ayrılarak Göreme Vadisi’ni ve Kapadokya’yı ayaklarınızın altında izleyeceğiniz O Ağacın Altına gidiyoruz. Burada içeceğimiz keyif çaylarımızın ardından, Kapadokya’nın 3 yükseltisinden en yükseği olan Uçhisar Kalesi’ni ve birçok Güvercin Evini de görebileceğimiz Güvercinlik Vadisi’ne gidiyor ve burada fotoğraf molası vereceğiz. Fotoğraf molamızın ardından ise bölgenin meşhur lezzetlerinden olan Kabak Çekirdeği alış verişi yapacağız. Günümüzün sonunda ise Kapadokya’nın lezzetli şaraplarının tadına bakmanın yanı sıra, nasıl üretildiği, nasıl saklandığı konusunda da bilgiler alacağımız Şarap Mahzeni ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Öğle Yemeği: Evranos - Uranos Restoran / Testi Kebabı Menü. Tur Ücretine Dahil Değildir

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Otel : Taşsaray Otel

3. Gün - Balon Turu, Balon İzleme Turu, Atv Safari, At Safari, Onyx Taş Atöl

22 Nisan Cumartesi

Kapadokya Ihlara Vadisi ve Ürgüp Göreme Turumuzun 3. Gününde, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yeni güne başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi Kapadokya'yı yukarıdan izleyebileceğiniz Balon Turu (Ekstra 500TL'den Başlayan Fiyatlarla), Kapadokya'yı Balonlar ile fotoğraflamak için Balon İzleme Turu (Ekstra 60 TL), Peribacalarının aralarında gezmek için Atv Turu (Ekstra 350 TL) veya Balon kalkışlarını izlemeye ve balon turuna gidiyoruz, (Balon izleme 60TL Kişi başı), Balon Turu (Ekstra) At Binme Turu (250 TL) organizasyonlarımıza katılabilirler. İlk olarak Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx Taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesine gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesi ziyaretimizin ardından, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’ni, rehberimizin anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Rehberimizin anlatımlarının ardından vereceğimiz molada, Kaya Kiliselerini (Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise), Yemekhaneyi, Mutfak ve Kileri gezebilirsiniz. Ziyaretimizin bitiminde vereceğimiz ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında ise çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Aziz Simeon Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Bu yol bizi Kapadokya’nın en önemli noktalarından olan Ürgüp’e çıkaracak. Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı konağın önünden geçerek, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Tüm gezilerimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, akşam yemeği sonrası Kapadokya’nın olmazsa olmazı Türk Gecesi* Organizasyonumuza (Ekstra 250 TL) Katılabilirler.

*Türk Gecesi: Halay Han'da gerçekleşmektedir. 8-10 çeşit mevsime göre meze, kuruyemiş, patlamış mısır, sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ikram edilmektedir.

Not: Balon Turlarımızın Fiyatları Dönemine Göre Farklılık Göstermektedir.

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Uçhisar - Tandır Evi Restoran / Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

 

Otel : Taşsaray Otel

4. Gün - Sinasos, Peri Bacaları, Asmalı Konak, Halı Atölyesi, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi

23 Nisan Pazar

Kapadokya Ihlara Vadisi ve Ürgüp Göreme Turumuzun 4. Gününde, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, bugün Mustafapaşa adını almış, 1920’li yıllara kadar halkının çoğunluğu Rumlardan oluşan, Yunanca Güneşin Şehri anlamına gelen Sinasos’a ulaşacağız. Burada Asmalı Konak adıyla bilinen, 1800'lü yıllarda inşa edilmiş ve ilk sahibi Yorha Vasil adında bir Rum ressam olan konağı ziyaret ettikten sonra, Kasaba Merkezinde çay-kahve molası vereceğiz. Mola sonrasında Avanos’a geliyor ve bir halı atölyesine konuk oluyoruz. Kapadokyalı hanımların elleriyle dokudukları bu muhteşem işçilikleri yerinde görüp, Kapadokya halılarının yanı ısıra İran, Hereke ve Isparta halılarından da örnekler görüyoruz. Halı atölyemizde son kez elma çaylarımızı içtikten sonra, Kapadokya’dan ayrılarak, Sivas’taki Kızıldağ’dan doğan, Samsun Bafra’dan Karadeniz’e dökülen Kızılırmak’ı takip ediyor ve Gülşehir’e ulaşıyoruz. Buradan da 1248 yılında Horasan’da dünyaya gelmiş, Türk mutasavvıfı, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesi'nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; toplamda 7 adet olan ve giderek küçülen kapılardan en büyüğü olan Ak Kapı’dan geçerek Nadar Avlusu’na Ulaşıyoruz. Üçler Çeşmesi’ni gördükten sonra Üçler Kapısı’ndan Dargah Avlusu’na geçip Üçgen Alınlıklı Havuzu, Aslanlı Çeşme’yi, Aş Evi’ndeki Kutsal Kara Kazan’ı, Mihman Evi’ndeki Derviş Kıyafeti ve Eşyalarını gördükten sonra Pir Avlusu’na geçiyoruz. Avluya girişte Atatürk Köşesi’ni, Balım Sultan Türbesi’ndeki Derviş Küpelerini görüp, Pir Evi’ndeki Çilehane, Kırklar Meydanı, Güvenç Abdal Türbesi ve Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Huzur-u Pir’i ziyaret edip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde, güzel bir hafta sonu tatilini geride bırakıp, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki İTCTUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Avanos - Han Restoran / Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği: Yol Üstü Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Otel : İstanbul'a Dönüş
Buluşma Yerleri

 • 00:30 Meşrutiyet Cad İş Bankası Önü
 • 21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 20.00 Beylikdüzü Migros Önü
 • 20:15 Avcılar Metrobüs Durağı
 • 20:20 Sefaköy Metrobüs Durağı Yanı
 • 20:30 İncirli Dilek Pastahanesi Önü (Metrobüs Durağı)
 • 20:45 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
 • 21:15 Bostancı Köprüsü Ankara Yönü
 • 21:30 Kartal Köprüsü (Ankara yönü)
 • 21:50 Gebze Center Önü
 • 22:30 İzmit Halkevi Durağı
 • 23:30 Sakarya Alpet Petrol (Otogar)
 • 03:30 Ankara Armada AVM Karşısı
Ücretli ve Ücretsiz Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler


 Otellerde 2 Gece Konaklama
 Otellerde Alınacak 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
 Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramıÜcrete Dahil Olmayan Hizmetler


 Tüm Öğle Yemekleri
 Tüm Özel Harcamalar
 Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

Anında İade Garantisi

Hızlı ve güvenli para iadesi

12 Taksit İmkanı

Tatilinizi 12 taksit ile satın alma imkanı sunuyoruz

Güvenli Alışveriş

256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş

Tatiliniz Güvende

Güvenli Alışveriş


Sistemdeki tüm Kurlu tutarlar Anlık olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'ndan çekilmektedir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Rezervasyon Hattı